19 maja 2023

Planują Państwo remont, a może chcą urządzić nową przestrzeń dla pracowników? Warto dokładnie przygotować się do tego zadania i zaplanować wykonanie krok po kroku. Atrakcyjne biuro jest bowiem wizytówką firmy oraz wpływa na poziom satysfakcji członków zespołu. Dowiedzcie się, jak przeprowadzić etap, jakim jest projektowanie biura. Jeśli miejscem Waszej działalności jest Warszawa i okolice – zachęcamy do kontaktu ze Studiem Kameleon. Profesjonaliści pomagają inwestorom, którzy pragną zorganizować komfortowe miejsce pracy!

 

3 kroki do dobrze zaprojektowanej przestrzeni

Urządzając wnętrze, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą mieć wpływ na zadowolenie zespołu. Głównym z nich jest charakter pracy i rodzaj wykonywanych obowiązków. Inne potrzeby mają pracownicy realizujący indywidualne zadania, a czego innego potrzebuje agencja planująca kreatywne kampanie marketingowe. Nie ulega wątpliwości, że projektowanie biura dla kilku, a czasami kilkudziesięciu osób jest sporym wyzwaniem! Od niego zależy komfort podczas realizacji zadań służbowych.

Bardzo ważne, aby biuro było wielofunkcyjne i spełniało oczekiwania wszystkich pracowników – na ile jest to możliwe. Liczy się funkcjonalność i atrakcyjność, dlatego należy podzielić wnętrze na użyteczne strefy, a także zorganizować obszar do relaksu i integracji. Warto o nie zadbać, ponieważ odpowiednio urządzone biuro sprzyja większej efektywności i wydajności oraz pozwala osiągać wyższe zadowolenie z pracy.

Dostosuj biuro do użytkowników

Biorąc pod uwagę, że najlepsze biuro jest dopasowane do potrzeb pracowników, najpierw trzeba dokładnie ocenić ich potrzeby. Warto również zaangażować zespół na etapie projektowania – po pierwsze poczuje się doceniony, że ma realny wpływ na wygląd wspólnej przestrzeni, a po drugie może zaproponować rozwiązania mające wpływ na funkcjonalność, a w efekcie na zadowolenie.

Zadbajmy, aby każdy pracownik w biurze czuł się komfortowo, niezależnie od stanowiska, czy wieku. Zwróćmy uwagę, że starsze pokolenie zdecydowanie woli mieć własne biurko i to przy nim czuje się najlepiej. Młodsi z kolei chętnie rozsiadają się na wygodnej sofie, a także lubią pracować zdalnie. Dlatego warto przemyśleć, ile stanowisk powinniśmy zorganizować w biurze oraz jak dopasować je do konkretnych osób, czy do funkcji.

Podziel biuro na funkcjonalne strefy

Kiedy znamy już potrzeby zespołu, należy dokładnie rozważyć rozkład pomieszczeń. Czy w firmie liczy się kreatywność, sprawna komunikacja i często organizowana jest burza mózgów? Wówczas zdecydowanie najlepiej sprawdzi się open space, gdzie istnieje możliwość swobodnej rozmowy. Zastanówmy się jednak, czy wszystkim osobom tak urządzone biuro będzie odpowiadać.

Jeśli dla pracowników ważna jest możliwość skupienia się, zorganizujmy dla nich wnętrze, w którym będą mogli w spokoju pracować nad indywidualnym projektem. Jeżeli natomiast w biurze będą odbywać się rozmowy z kontrahentami, również warto zaplanować osobny pokój do tego celu.

Zaprojektuj strefę relaksu i zieleni

W nowoczesnym biurze nie powinno zabraknąć roślin! Już niejednokrotnie udowodniono, że bliskość natury wpływa korzystnie na samopoczucie. Zieleń w pomieszczeniach pracowniczych będzie uspokajać, a kierując na nią wzrok i odrywając się na moment od ekranu monitora, można zmniejszyć podrażnienie oczu.

Równie istotna jest strefa relaksu, w której pracownicy mogą swobodnie porozmawiać – często podczas luźnej wymiany zdań pojawiają się kreatywne pomysły wspierające rozwój firmy! W takiej przestrzeni może znaleźć się stolik kawowy, a nawet stół bilardowy, czy tarcza do gry w lotki.

Zgłoś się do biura projektowania wnętrz!

Urządzanie miejsca dla pracowników jest procesem wymagającym. Mając świadomość, że aranżacja ma wpływ na efektywność zespołu, warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje Studio Kameleon – biuro projektowania wnętrz z Warszawy. Pomagamy inwestorom w zakresie:

  • planowania przyjaznej przestrzeni biurowej,
  • nadzoru nad realizacją projektu,
  • doradztwa podczas zakupów.

Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi ekipami, które wykonują podłogi, meble, lampy, tapety, drzwi, a nawet dekoracje okien! Jeżeli potrzebują Państwo profesjonalnego doradztwa ekspertów z wiedzą i doświadczeniem – zgłoście się do Studia Kameleon, a my zajmiemy się całym przedsięwzięciem.

5/5 - (3 votes)