5 maja 2023

Aranżowanie wnętrza obejmuje szereg wymagających zadań. Od zaplanowania i wykonania instalacji w budynku i rozmieszczenia ścian działowych, poprzez ułożenie podłóg i montaż mebli, aż po zakup stylowych dekoracji. Na każdym etapie konieczna jest wiedza, umiejętności, a cenne jest także doświadczenie, którego zazwyczaj nie mają inwestorzy. Z pomocą przychodzą najlepsi profesjonaliści, czyli architekt wnętrz, dekorator i projektant! Czym się zajmują? Sprawdźcie Państwo, z którym z nich podjąć współpracę i gdzie szukać wykonawców w Warszawie.

 

Wybierz odpowiednią osobę do współpracy

Decyzja o tym, z jakim specjalistą się skonsultować, powinna być podjęta świadomie. Architekt wnętrz pełni nieco inną funkcję niż projektant, a ten z kolei różni się od dekoratora. Choć nazwy tych zawodów brzmią inaczej, to kompetencje osób je wykonujących zazwyczaj się uzupełniają, a wręcz przenikają. Na różnych etapach inwestycji warto zdecydować się na współpracę z innym ekspertem. Którym konkretnie?

Czasami architekt wnętrz posiada również odpowiednie umiejętności i pasjonuje się także w dekorowaniu. Jeśli poszukują Państwo kompleksowej oferty, zachęcamy do kontaktu ze Studiem Kameleon, gdzie oferujemy profesjonalną obsługę wykwalifikowanych i doświadczonych praktyków. Zajmujemy się obsługą klientów z Warszawy i okolic – chętnie doradzimy, zaplanujemy, a następnie będziemy czuwać nad realizacją projektu.

Jak wygląda praca architekta wnętrz?

Zdecydowanie najszerszy zakres współpracy może zaoferować architekt. Warto jednak mieć świadomość, że o ile specjalista budowlany musi mieć uprawnienia i zostać wpisany do rejestru, o tyle architektem wnętrz może zostać osoba po studiach, a nawet kursach.

Jeżeli potrzebują Państwo, aby profesjonalista zaplanował rozmieszczenie ścian działowych, czy dobrał materiały wykończeniowe, radzimy, aby zdecydować się na konsultacje z architektem wnętrz. Posiada on aktualną wiedzę budowlaną i zna możliwości konstrukcyjne budynku. Najlepszy fachowiec zadba, aby cały projekt był funkcjonalny i ergonomiczny, a także będzie czuwał nad jego wykonaniem. Przedstawiciel tego zawodu ma wiedzę techniczną, zna materiały oraz specyfikę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, czy centralnego ogrzewania.

Czym zajmuje się dekorator wnętrz?

Zmysł artystyczny posiada każdy najlepszy dekorator wnętrz. W przypadku tego zawodu nie są wymagane oficjalne uprawnienia, a nawet ukończone szkolenia. Liczy się przede wszystkim poczucie estetyki i znajomość aktualnych trendów wnętrzarskich. Zajmuje się on dopasowaniem kolorów, materiałów i faktur w pomieszczeniach. Na konsultacje i współpracę z dekoratorem wnętrz warto zdecydować w momencie, kiedy architekt zakończy już działania.

Najlepszy w swoim fachu specjalista może wprowadzić do mieszkania zupełnie nowy klimat i sprawić, że przestrzeń zyska wyjątkowy charakter. Dodatkowo ukryje wszelkie mankamenty pomieszczeń. Ma świadomość, że to właśnie detale decydują o ostatecznym efekcie wizualnym.

projektowanie-wnetrz-warszawa

Projektant – czego możesz oczekiwać?

Często architekt wnętrz bywa również nazywany projektantem. Nie bez powodu – osoby wykonujące te zawody mają bardzo zbliżone kompetencje. Projektant jednak najczęściej zajmuje się urządzaniem lub metamorfozą jednego z pomieszczeń, ale może także zaplanować i czuwać nad realizacją projektu całego:

  • mieszkania,
  • domu,
  • biura,
  • przestrzeni publicznej.

Rolą profesjonalisty w tej dziedzinie jest wykonanie wizji inwestora, zarówno pod względem potrzeb, jak i walorów wizualnych. Najlepszy specjalista powinien mieć wiedzę dotyczącą konstrukcji budynku i rozprowadzonych instalacji, aby móc zaproponować rozwiązania możliwe do realizacji, a jednocześnie funkcjonalne. Wielu projektantów ma zmysł artystyczny i z powodzeniem zajmuje się także dekorowaniem całej aranżacji.

Studio Kameleon – zaprojektujemy Twoje wnętrze

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej konsultacji, zapraszamy do Studia Kameleon. To tutaj wymarzony projekt zaproponuje najlepszy architekt wnętrz. Warszawa oraz okolice miasta to rejony, w których podejmujemy współpracę z inwestorami. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie inwestycji – doradzamy, planujemy, pomagamy podczas zakupów oraz czuwamy nad realizacją. Przekonajcie się Państwo, że warto powierzyć swoją nieruchomość w ręce doświadczonych ekspertów!

5/5 - (3 votes)