3 lipca 2023

Mimo że większość osób jest świadoma swoich preferencji i wie, jak chciałaby mieszkać, napotyka trudności z realizacją swojej wizji podczas urządzania domu czy lokalu. Z pomocą może przyjść wówczas biuro projektowania wnętrz. Konsultacje z profesjonalnym architektem pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć kosztownych pomyłek, a także sprawią, że gust i osobowość klienta znajdą przełożenie na konkretne materiały, kolory czy sposób organizacji przestrzeni w pomieszczeniu. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do dalszej lektury.

 

Jak współpracować z projektantem?

Na początku warto sobie uświadomić, że projektowanie domu czy mieszkania jest procesem. Oczekiwanie, że ktoś pojawi się z gotowym pomysłem, który bezbłędnie trafi w gust inwestora, są mało realistyczne. Udana współpraca wymaga przede wszystkim efektywnej dwukierunkowej komunikacji. Wybierzcie Państwo do współpracy osobę, którą uważacie za inspirującą i czujecie do niej sympatię. Jednocześnie powinniście się czuć swobodnie, jeżeli chodzi o wyrażanie własnych opinii.

Projektanci podchodzą do przestrzeni w sposób kompleksowy. Uwzględniają wszystko, od organizacji pomieszczeń, rozmieszczenia mebli, ich rozmiaru i skali, po kreowanie atmosfery z wykorzystaniem koloru, oświetlenia i akcesoriów. Niezależnie, czy chodzi o kompleksową aranżację luksusowej wilii, czy zaplanowanie rozkładu szafek w ciasnej kuchni, przygotujcie się Państwo na takie etapy współpracy, jak:

  • konsultacje z architektem wnętrz,
  • inwentaryzacja,
  • przedstawienie koncepcji układów funkcjonalnych,
  • wybór materiałów (kolorystyka, tekstury, dodatki),
  • wizualizacja 3D,
  • opcjonalnie – nadzór nad realizacją projektu.

Przygotowanie do realizacji

Podczas wstępnych konsultacji architekt wnętrz poznaje oczekiwania i preferencje klienta. Określa się także wspólnie zakres prac oraz ustala warunki budżetowe. Kolejny etap to inwentaryzacja. Polega ona na dokonaniu pomiarów oraz zbadaniu potencjału pomieszczenia, który można wykorzystać. W projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych czy użytkowych najważniejsza jest funkcjonalność i ergonomia. Wyliczenie odległości, kalkulacja wytrzymałości materiałów, rozmieszczenie instalacji wod.-kan. i elektrycznych to sedno pracy architekta i niezbędna podstawa dla każdego spójnego projektu. Na tej podstawie sporządzamy dwuwymiarową tzw. koncepcję układu funkcjonalnego z rozkładem pomieszczeń i mebli w trzech wersjach. Nasi klienci wybierają opcję najbardziej odpowiadającą ich wyobrażeniem.

Koncepcja wizualna projektu

Wiele osób utożsamia pracę architekta wnętrz z doborem mebli, tekstyliów, kolorów i akcesoriów, choć jest to wyzwanie, z którym doskonale radzą sobie także profesjonalni dekoratorzy. Po szczegółowym ustaleniu elementów wystroju, kolorystyki i atmosfery domu, mieszkania czy lokalu przychodzi ulubiony moment większości inwestorów, czyli prezentacja wizualizacji. Nasze biuro projektowania wnętrz wykorzystuje trójwymiarową technologię 3D. Jest ona niezwykle realistyczna i pozwala zobaczyć efekt pracy projektantów nie tylko w wyobraźni.

Koncepcja wizualna projektu przygotowana podczas współpracy z projektantem wnętrz

Nadzór nad realizacją projektu

Po opracowaniu i zaakceptowaniu projektu przychodzi czas na etap wykonawczy. Obejmuje on przygotowanie dokumentacji technicznej dla wykonawców. Specyfikacja materiałów wraz z wyceną to duże ułatwienie dla klienta przy planowaniu zakupów. Nasze biuro projektowania wnętrz świadczy także autorski nadzór nad przebiegiem prac. Architekt czuwa nad remontem czy pracami wykończeniowymi, upewniając się, że przebiegają one zgodnie z planem. Ewentualne problemy, czy trudności rozwiązuje na bieżąco po konsultacji z inwestorem.

Kameleon: biuro projektowania wnętrz w Warszawie

Poszukujecie Państwo pomysłu na urządzenie domu czy lokalu użytkowego albo zastanawiacie się, jak zrealizować Waszą wymarzoną wizję? W każdym przypadku nasze biuro projektowania wnętrz służy profesjonalną pomocą. Jako priorytety traktujemy solidność i terminowość, kreatywne podejście do tematu oraz skuteczną komunikację. Na każdym etapie przygotowania projektu nasi architekci są otwarci na konsultacje z klientem. Świadczymy kompleksowe usługi projektowe. W ich zakres wchodzi również wizualizacja 3D oraz autorski nadzór nad przebiegiem prac, z uwagi na naszą lokalizację ograniczony do Warszawy i jej okolic. Zapraszamy do kontaktu!

5/5 - (3 votes)