5 czerwca 2023

Jedną z coraz popularniejszych strategii inwestycyjnych staje się najem krótkoterminowy. Jak przygotować się do takiego projektu? Jaką nieruchomość wybrać i jak ją urządzić? Czy warto działać samodzielnie, a może zdecydować się na konsultację z architektem wnętrz? W tym zadaniu chętnie pomogą specjaliści z profesjonalnego biura projektowania Kameleon! Oddajcie Państwo aranżację lokalu w ręce doświadczonych ekspertów.

 

Najem krótkoterminowy – co warto wiedzieć?

Gwarancja prywatności, wygoda i konkurencyjna cena – to najczęściej wymieniane powody, dla których mieszkania przeznaczone pod najem krótkoterminowy są chętniej wybierane niż hotele, czy kilkuosobowe pokoje. Taka inwestycja wiąże się z zyskiem dla właściciela, jednak musi on dokładnie przemyśleć aranżację wnętrza, aby podnieść szanse na osiąganie zamierzonych dochodów.

Mieszkanie przeznaczone na wynajem krótkoterminowy powinno być urządzone funkcjonalnie i estetycznie. Fotografie wnętrza umieszczone będą na różnych portalach, a atrakcyjne zdjęcie może zachęcić potencjalnych klientów. Pomieszczenia warto wyposażyć w trwałe materiały wykończeniowe i meble, ponieważ będą one poddawane intensywnej eksploatacji. Bardzo ważne, aby cena za wynajem była dostosowana do oferowanej jakości – wygórowana stawka może zniechęcać.

architekt-wnetrz-mieszkanie

Formalności, które należy załatwić

Aranżacja przestrzeni to nie jedyna kwestia, o której powinien pamiętać właściciel mieszkania. Równie istotne jest załatwienie wszelkich formalności. Bardzo ważna jest sprawa ubezpieczenia nieruchomości, a także przygotowania umowy najmu. Dokument ten w zasadzie niewiele różni się od tradycyjnej formy wynajmu. Określa się w nim:

  • warunki,
  • termin,
  • wysokość kaucji.

Wszyscy inwestorzy pragnący wynajmować mieszkanie krótkoterminowo muszą wiedzieć, że obowiązują ich rozliczenia skarbowe. Najem krótkoterminowy traktowany jest bowiem jako działalność gospodarcza. Co więcej, jeśli ogłaszamy się na portalach, należy wziąć pod uwagę opłaty, których wysokość uregulowana jest zapisami regulaminu konkretnego serwisu.

projektant-warszawa

Dostosuj apartament do najemców

Urządzając mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, należy pamiętać, że aranżacja powinna być przemyślana i dopasowana do potrzeb potencjalnych klientów. Trzeba zdecydować, czy kierujemy swoją ofertę przede wszystkim do turystów, czy może do pracowników zagranicznych, którzy goszczą w naszym kraju. Od tego zależy m.in. wyposażenie. Ci, którzy przybyli do miasta w celu zwiedzania atrakcji raczej nie będą samodzielnie gotować w kuchni, zatem jej wyposażenie możemy ograniczyć do minimum.

Absolutnie niezbędne jest wygodne łóżko w sypialni! Warto wybrać także rozkładaną kanapę z funkcją spania do salonu, która w razie potrzeby może zostać wykorzystana również w porze nocnej. Jeśli chcemy, aby wynajmującymi byli pracownicy, praktycznym i zachęcającym dodatkiem będzie dla nich biurko lub kącik do pracy. Niezależnie od grupy docelowej, wnętrze mieszkania pod najem krótkoterminowy powinno być schludne i łatwe do utrzymania w czystości.

Współpraca z projektantem wnętrz

Warto postawić na uniwersalny i ponadczasowy wystrój. Sprawdzają się stonowane barwy, ale można nieco zaszaleć z wyrazistymi dodatkami. Najlepiej wybrać przemyślane rozwiązania, które zachowają walory użytkowe i wizualne na lata eksploatacji. Skąd czerpać inspirację? Warto umówić się na konsultację z architektem i odwiedzić biuro projektowania wnętrz.

Profesjonaliści znają się na aktualnych trendach, ale i wezmą pod uwagę wszelkie ograniczenia techniczne, a także wdrożą rozwiązania, które są przydatne i atrakcyjne z perspektywy najemców. Okazuje się, że zdecydowanie największą popularnością wśród klientów cieszą się lokale przytulne i przestronne oraz nieskomplikowanie i funkcjonalnie zaprojektowane.

projektowanie-wnetrz-na-wynajem

Studio Kameleon: biuro projektowania wnętrz

Biorąc pod uwagę, że odpowiednio urządzone mieszkanie jest szansą na wzbudzenie zainteresowania wśród odbiorców, a w efekcie wzrost zysków z najmu krótkoterminowego – warto rzetelnie podejść do etapu projektowania wnętrza. Jeśli potrzebują Państwo kompleksowego i profesjonalnego wsparcia w aranżacji – skontaktujcie się ze Studiem Kameleon. Architekt wysłucha oczekiwań i przygotuje projekt dostosowany do potrzeb!

5/5 - (3 votes)