9 grudnia 2021

Zlewozmywak jest jednym z najważniejszych elementów użytkowych w każdej kuchni dlatego warto zastanowić się jakie mamy potrzeby i wymagania względem tego sprzętu i zestawić go z blatem na jakim będzie się znajdował. Nie każdy zlewozmywak pasuje do danego rodzaju blatu o tym musimy pamiętać.

Zlewozmywaki mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak ceramika, stal emaliowana, kompozyt, czy granit do tego dzielą się na takie o różnej wielkości i mogą mieć różną budowę. Mamy zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe lub dwukomorowe, oraz takie które mają ociekacz lub go nie posiadają.

Wybierając blaty do swojej kuchni musimy pamiętać, jaki zlewozmywak pasuje do dane rodzaju blatu. Wyróżniamy zlewozmywaki:

– zlewozmywaki nakładane na blat – są to zlewozmywaki które dopasowujemy wielkością do danej szafki, przy takich zlewozmywakach blat może być wykonany z laminatu. Krawędzie zlewozmywaka nałożone sa na blat dzięki czemu uniemożliwiają podciekanie wody do części podblatowej

– zlewozmywaki wpuszczane w blat – tutaj wyróżniamy dwa warianty:

* montaż zlewozmywaka tak, aby jego krawędzie minimalnie były nad blatem lub były na jego równi

* montaż zlewozmywaka tak, aby był on podklejony pod blat, tutaj należy pamiętać o jego dobrym zabezpieczeniu

Przy blatach wpuszczanych w blat wymagany jest blat z kamienia, spieku, konglomeratu, corianu, czy kompozytu- musi to być materiał trwały, odporny na działanie wilgoci.

Zdjęcia pokazują realizacje naszej pracowni projektowania wnętrz z praktycznie każdym rodzajem blatu, raczej nie mamy tutaj ulubionych, bardziej dostosowujemy założenie do danego klienta, jego wymagań i budżetu.

5/5 - (1 vote)