18 grudnia 2021

Obecny rok, wielkimi krokami zbliża się do końca, dlatego też postanowiliśmy go podsumować i zebrać nasze obserwacje odnośnie mody jaka panowała we wnętrzach. Skupimy się na kilku rozwiązaniach, które najczęściej realizowane były w naszych projektach oraz na takich, które najmocniej przypadły nam do gustu.

1. Kolorystyka– ten rok ewidentnie pokazał, że szarości skończyły swój dość długi czas dominacji w każdego rodzaju wnętrzach prywatnych jak i publicznych. Był czas na zmiany i powoli wkradły się odcienie beży, brązów, ciepłe odcienie szarości. Na pewno też z większą swobodą i odwagą ludzie używali ciemniejszych i bardziej wyrazistych kolorów w swoich wnętrzach. Bardzo popularnym był zielony- ciemny butelkowy oraz granatowy- mocny i wyrazisty. Takie akcenty stosowane były zarówno w kolorach ścian jak i na większych zabudowach meblowych takich jak kuchnie, czy szafy. My cieszymy się z takich projektów i zawsze chętnie projektujemy coś co wychodzi poza standardy!

2. Kształty– bardzo powoli pojawiły się bardziej organiczne, obłe czy okrągłe kształty a nawet łuki- rozwinięciem tego trendu będzie na pewno kolejny 2022 rok. Jest to oczywiście ciekawa nieoczywista zmiana ponieważ do tej pory po wcześniejszych doświadczeniach z obłościami w postaci okrągłych sufitów podwieszanych czy łuków na podłogach ludzie kurczowo wybierali kwadratowe, czy prostokątne elementy wyposażenia wnętrza. Obecnie ludzie delikatnie przemycają drobne, bardziej obłe przedmioty do swoich domów. Najczęstszym przykładem są wolnostojące meble takie jak np. lustra, lampy, stoliki czy stoły oraz mniej oczywiste dekoracje ścienne jak lustra, czy wzory na tapetach. Pojawiły się też piękne, obłe zachęcające swoimi tkaninami i kształtem do siedzenia- sofy i fotele- jednak wydaje nam się, że rozwinięcie tego tematu nastąpi dopiero w 2022 roku- na co niecierpliwie czekamy.

3. Powierzchnie ze strukturą– to jest nasz hit lubimy takie akcenty ponieważ są nienachalne a bardzo efektowne. Przykładem takiego rozwiązania są lamele dekoracyjne, które można zauważyć na ścianach, sufitach czy frontach meblowych. Bardzo ciekawym efektem też są wszelkiego rodzaju powierzchnie meblowe czy płytek o strukturze wklęsło-wypukłej wtedy już sama forma mebla czy inne dekoracje w danym pomieszczeniu są zbędne. Co do tkanin to oczywiście niezmiennie popularne są welury ale także tkaniny o grubszym, wyrazistym splocie z delikatnymi supełkami- fotele czy niewielkie pufy w takich materiałach wyglądają zjawiskowo.

Rok 2021 przyniósł nam oczywiście wiele innych równie ciekawych i zaskakujących rozwiązań, czy materiałów w projektowaniu wnętrz dlatego na pewno trzeba też wspomnieć o wszędobylskich wzorach roślinnych czy imitacji wzorów lastryko w nowoczesnej formie.

Na koniec przedstawiamy kilka naszych projektów i realizacji pokazujących jak nasze biuro projektowania wnętrz przemyciło i zakomponowało tę wnętrzarską modę :)

5/5 - (3 votes)